Mehmet Zekaya ÇAKIR
mzcakir@gmail.com
KOZMİK GÜÇLER VE SON KALE
03/09/2017

İnsan olma özelliğimiz ile biz, diğer yaratılmışlar arasında en zirve makamdayız.  En Yüce Olan, bizi yaratıp bu makama oturttu. Bu makam ki, aklın, iradenin, vicdanın makamıdır. Bizde bu sıfatlarla bezendik. İradesi ve vicdan özgürlüğü olan akıllı yaratıklar olarak insan adını aldık.

Akıl, doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü ayırt etme bilgeliğidir.

İrade, doğru veya yanlışı, iyi veya kötüyü seçme özgürlüğüdür.

Vicdan, doğruya ve iyiye meyil etme hissidir.

Donanım fazla olunca veriminde yüksek olması beklenir. Bu yüzden En Yüce Olan, yarattığı diğer varlıklardan fazlasını insandan istedi. Öyle ya, irade ve akıl gibi güçleri bize niye versin idi; Eğer bunlarla ne fark yarattığımıza bakmayacak idiyse. Beklenen fark ise şudur: iyiyi, güzeli, doğruyu bilmek, görmek, sevmek ve yapmak. Kötülüğü, yanlışlığı, çirkinliği görmek, bilmek ve ondan uzak durmak.

Ve insan bu hediyeler ile diğer yaratılmışların dünyasına yaşam sürmek için gönderilir. Ne var ki bu Dünya’ya ondan önce gelen türlerin en güçlüleri olan kozmik güçler bunu hoş görmez. Bizden üstün birini nasıl yaratırsın diye En Yüce Olan’ a sitem ederler. İtirazları kabul görmez. En Yüce Olan’ nın İnsan denen bu türe sevgisi onları hepten çıldırtır. İtirazları büyür ve bu onları gözden düşürür.

O günden bu güne kadar Kozmik Güçler, En Yüce Olan’ ın İnsana verdiği kutsal özelliklerin israf olduğunu ve İnsanın bu nimetlere değmeyeceğini ispatlama çabası içerisinde oldular. Ve bu hep böyle kalacak. Ta ki İnsan onlar gibi gözden düşene kadar.

Peki bunu nasıl yapıyorlar.

Bunu nasıl yaptıklarını bu yazıyı okuyan herkes biliyor. Ben en son hamlelerini söyleyeceğim. Ve inanın bu en son hamlelerini gördüğümde asıl bu yazıyı yazmaya karar verdim. Durum o kadar sancılı. Kozmik güçlerin son hedefi aile.

Şöyle ki;

İnsanın öyle değerleri var ki bunlar onun fıtratındadır. Baştan beri ruhunda mündemiçtir. Sonradan kazanılması beklenecek kadar basit değildir ki böyle olmuştur. Bir binanın zemin katı ve sütunlarıdır adeta. İlk önce onlar yerleştirilir. Onlar olmadan bina olmaz. Onlara gelecek zarar tüm binayı tehlikeye sokar. Çünkü tüm varlığıyla bina onların üzerindedir.

 

 

İşte toplumlar için aile böyle bir şeydir. Toplumun temeli ailedir. Çekirdek aile. Sen ülkeler yok edebilirsin, insanlık katliamı yapabilirsin, nitekim tarihte öyle olaylar da olmuştur ama işte insanlık en kutsal değerleriyle hala hayat sürüyor. Çünkü sen bedenleri öldürmüşsündür oysa insanı insan yapan şey değerleridir ve onlara bir zarar gelmemiştir. Yeni bedenler doğar bu değerlerle büyürler. Ama bu kez durum farklı. Hedef en temel değer; Aile.

 Kozmik güçler en can alıcı yere nişan almış durumda. Son zamanlarda, akla gelme ihtimali dahi olmayan haberler kozmik güçlerin ve avanelerinin gazetelerinde, tv lerinde manşetten verilmektedir. Zina ve tecavüz haberleri. Ama haber zinanın kendisi değil. Amaç zinayı haber etmek değil, amaç başka. Kimin kiminle zinası. Kim kime tecavüz etmiş. Asıl o dikkate sunuluyor; asıl o insanların hafızasına resmediliyor; asıl o akla getiriliyor. Aile, baba, anne, kız evlat, oğul gibi kutsal değerleri zina ile ilişkilendirmek istiyorlar. Kimse hemen zıplamasın. Bize bunu yapıyorlar ve bizdeki saftiriklerde defolu medyada (face ve türevleri) bu haberleri paylaşıp o çirkin planın işlemesini sağlıyorlar.

İnsan düşünür biraz, o haberi okuyan bir kız, bir çocuk ne düşünecek. Böyle şeylerin olası olduğunu düşünmez mi, iç dünyası alt üst olmaz mı, ruhu dağılmaz mı. Nasıl bir dimağ bunu insanların önüne okuyun diye koyar. Tabi ki Kozmik bir dimağ. Kozmikler tarafından robotlaştırılmış, bizim bahsettiğimiz kutsal değerlerini yitirmiş, iflasını beyan etmiş, iflahını yitirmiş bir dimağ. Lütfen bu tür haberleri haberleri okumayın. Bu tür haberleri yazan gazeteleri almayın okumayın. Tv lerini izlemeyin. Hurriy(ete)et, Milliy(ete)et, Cumhuriy(ete)et, CnnTurk… 

Kendinize, ailenize, çocuklarınıza acıyın. Bu son kale. Hıristiyan için, Yahudi, Alevi, Sünni, Budist için aynıdır. Son kaledir.

Bu kozmik güçler dinleri hedef almıyor. Tüm dinler onlar için aynıdır. Onlar tüm insanlığı hedef alıyor. İnsanı insan yapan değerleri. Zira tüm dinler paydaştır, payda insanlıktır. Onlar paydayı yok edecekler. İnsanlığı hayvanlar haline dönüştürecekler.

Bir haber demeyin sakın. Bunun devamı var. Öyle başlanır. Sonra bu haberler çoğalır. Siz fark etmeden belli planlı aralıklarla tekrar verirler. Sonra alıştırırlar bizi. Sonra normal olur. Sonra özgürlük derler ve olayı bitirirler. İnsanlığın üzerinde bir çok emellerine ulaştılar. Yavaş yavaş tekrarlar ile bizi bir çok şeye alıştırdılar. Bunu da deniyorlar. Bir olayı 40 defa dersen gerçekleşirmiş. Tekrarın ne kadar tehlikeli olduğunu unutmayın. Lütfen dikkat edin. Uzak durun.

İnsanın aklına gelmiyor değil… Demek ki yitirmediğimiz değer kalmadı…

Belki de gerçekten kalmamıştır…  En can alıcı yere saldırıyorlar ya… En mahrem odaya… Durum vahim.

Peki, biz tepkimizi vermedik ne olur dersiniz… İşte o zaman Necip Fazıl’ın dediği gibi iş Ustaya ve utanç bize kalır.

Amaç paylaşmak, paydaşlaşmak

YAZARIN DİĞER YAZILARI:
http://www.medyahatay.com/author/ZekayaPaylaş | | Yorum Yaz
217 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YORGANIN ALTINDA MI, ÜSTÜNDE Mİ? - 22/11/2017
Fıkra mı, gerçek mi bilemem ama dün arkadaş bir kıssa anlattı. Gece sakalın yorganın altında mı uyuyon, yoksa yorganın üstüne bırakıpta mı uyuyorsun ? Diye kendisine soru sorulan amca “bilmem hiç dikkat etmedim” demiş.
2039 REFERANDUMU (YMUŞ) - 17/08/2017
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret77655